Vent venligst...

Varen er tilføjet indkøbskurven.Se indkøbskurv her
Forside  ·  Kundecenter login  ·  Nyhedsbrev  ·  Om os  ·  In English
Til forsiden HP shop Dell Shop Lenovo Shop Fujitsu Shop Virksomheden Kundeservice
Søg

Allied Telesis Katalog

Søg i valgte producent : 
Søg
Sorter efter 
Viser 1-60 af 131 produkter 1 2 3 Næste
Allied Telesis ATI Transc.10Mbit, 1xAUI/ BNC **USED/ BULK**
Allied Telesis ATI Transc.10Mbit, 1xAUI/ BNC **USED/ BULK**
SKU: AT-MX10S
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
18,-
 
Bestil
(22,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis RkM-Kit AT-RKMT-J14 für AT-x230-10GP (1 Gerät
Allied Telesis RkM-Kit AT-RKMT-J14 für AT-x230-10GP (1 Gerät
SKU: AT-RKMT-J14
Produkt: Montering
208,-
 
Bestil
(260,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis RkM-Kit AT-RKMT-J13 für AT-x230-18Gx(28GT)
Allied Telesis RkM-Kit AT-RKMT-J13 für AT-x230-18Gx(28GT)
SKU: AT-RKMT-J13
Produkt: Montering
208,-
 
Bestil
(260,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 5-P 10/100TX EXT PSU M-REGION UNMANAGED SWITCH 990-005842-60   IN PERP
Allied Telesis 5-P 10/100TX EXT PSU M-REGION UNMANAGED SWITCH 990-005842-60 IN PERP
SKU: AT-FS710/5E-60
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 5  -  Hastighed: 100Mbps
258,-
 
Bestil
(322,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis Switch-monteringssæt Grå
Allied Telesis Switch-monteringssæt Grå
SKU: AT-BRKT-J24
Produkt: Montering
281,-
 
Bestil
(351,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 5-P 10/100TX INT PSU EU POWER UNMANAGED SWITCH 990-005843-50   IN PERP
Allied Telesis 5-P 10/100TX INT PSU EU POWER UNMANAGED SWITCH 990-005843-50 IN PERP
SKU: AT-FS710/5-50
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 5  -  Hastighed: 100Mbps
281,-
 
Bestil
(351,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis SINGLE UNIT WALL MOUNT BRACKET FOR MC PRODUCTS IN
Allied Telesis SINGLE UNIT WALL MOUNT BRACKET FOR MC PRODUCTS IN
SKU: AT-TRAY1
Produkt: Diverse
287,-
 
Bestil
(358,75 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis RKMT FOR AT-X210-9GT 990-003904-00                    IN CPNT
Allied Telesis RKMT FOR AT-X210-9GT 990-003904-00 IN CPNT
SKU: ATRKMTJ05
Produkt: Diverse
287,-
 
Bestil
(358,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis Allied Tel.Switch 5x GE AT-GS910/ 5E 5x 10/ 100/ 1000T est. PSU
Allied Telesis Allied Tel.Switch 5x GE AT-GS910/ 5E 5x 10/ 100/ 1000T est. PSU
SKU: AT-GS910/5E-50
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 5  -  Hastighed: 1Gbps
319,-
 
Bestil
(398,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 8-P 10/100TX EXT PSU M-REGION UNMANAGED SWITCH 990-005844-60   IN PERP
Allied Telesis 8-P 10/100TX EXT PSU M-REGION UNMANAGED SWITCH 990-005844-60 IN PERP
SKU: AT-FS710/8E-60
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 8  -  Hastighed: 100Mbps
319,-
 
Bestil
(398,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis ACC SFP 1000 BASESX  500M
Allied Telesis ACC SFP 1000 BASESX 500M
SKU: AT-SPSX
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
357,-
 
Bestil
(446,25 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis 5-PK WALLMOUNT BRACKETS FOR AT-MMC200/ AT-MMC2000    IN
Allied Telesis 5-PK WALLMOUNT BRACKETS FOR AT-MMC200/ AT-MMC2000 IN
SKU: AT-MMCWLMT-005
Produkt: Mediekonvertere
374,-
 
Bestil
(467,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis ALLIED Deckenmontagekit for AT-TQ2450
Allied Telesis ALLIED Deckenmontagekit for AT-TQ2450
SKU: AT-BRKT-J26
Produkt: Diverse
405,-
 
Bestil
(506,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis ATI Switch, 1000/ 100/ 10Mbit,  8xTP,
Allied Telesis ATI Switch, 1000/ 100/ 10Mbit, 8xTP,
SKU: AT-GS910/8-50
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 8  -  Hastighed: 1Gbps
418,-
 
Bestil
(522,50 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis 8-P 10/100TX INT PSU EU POWER UNMANAGED SWITCH 990-005845-50   IN PERP
Allied Telesis 8-P 10/100TX INT PSU EU POWER UNMANAGED SWITCH 990-005845-50 IN PERP
SKU: AT-FS710/8-50
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 8  -  Hastighed: 100Mbps
432,-
 
Bestil
(540,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis At-spex 1000X modul sfp (2KM) MM
Allied Telesis At-spex 1000X modul sfp (2KM) MM
SKU: AT-SPEX
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
530,-
 
Bestil
(662,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis ACC SFP 1000 BASELX  10km
Allied Telesis ACC SFP 1000 BASELX 10km
SKU: AT-SPLX10
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
605,-
 
Bestil
(756,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 16-P 10/100TX INT PSU EU POWER UNMANAGED SWITCH 990-005847-50   IN PERP
Allied Telesis 16-P 10/100TX INT PSU EU POWER UNMANAGED SWITCH 990-005847-50 IN PERP
SKU: AT-FS710/16-50
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 16  -  Hastighed: 100Mbps
608,-
 
Bestil
(760,- inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis AT MC101XL - 100Mbps
Allied Telesis AT MC101XL - 100Mbps
SKU: AT-MC101XL-60
Produkt: Mediekonvertere
736,-
 
Bestil
(920,- inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis Konverter 100TX/ FX-SC- MMF
Allied Telesis Konverter 100TX/ FX-SC- MMF
SKU: AT-MC102XL
Produkt: Mediekonvertere
742,-
 
Bestil
(927,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis PCI-EXPRESS FIBER ADAPTER CARD 100MBPS FAST ETHERNET ST-CONNECT IN
Allied Telesis PCI-EXPRESS FIBER ADAPTER CARD 100MBPS FAST ETHERNET ST-CONNECT IN
SKU: AT-2711FX/ST-001
Hastighed: 100Mbps  -  Media: Fiber  -  Tilslutning: PCI  -  Porte: 1
743,-
 
Bestil
(928,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 100BASEFX 15KM 1310NM SINGLE-MODE FIBRE IN
Allied Telesis 100BASEFX 15KM 1310NM SINGLE-MODE FIBRE IN
SKU: AT-SPFX/15
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
744,-
 
Bestil
(930,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis FAST ETHERNET CONVERTER 100BASETX ETHERN
Allied Telesis FAST ETHERNET CONVERTER 100BASETX ETHERN
SKU: AT-MC102XL-60
Produkt: Mediekonvertere
755,-
 
Bestil
(943,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis Mini Media Converter 10/100T
Allied Telesis Mini Media Converter 10/100T
SKU: AT-MMC200/LC-60
Produkt: Mediekonvertere
762,-
 
Bestil
(952,50 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis 100BASEFX TX1310NM SINGLE-MODE BIDI FIBRE S
Allied Telesis 100BASEFX TX1310NM SINGLE-MODE BIDI FIBRE S
SKU: AT-SPFXBD-LC-13
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
762,-
 
Bestil
(952,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis Switch 16x GE AT-GS910/ 16
Allied Telesis Switch 16x GE AT-GS910/ 16
SKU: AT-GS910/16-50
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 16  -  Hastighed: 1Gbps
788,-
 
Bestil
(985,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis MC MC102XL
Allied Telesis MC MC102XL
SKU: AT-MC102XL-20
Produkt: Mediekonvertere
805,-
 
Bestil
(1.006,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis Allied Tel. Switch 16x FE AT-FS750/ 20 16x 100 TX+2 GT+2 SFP
Allied Telesis Allied Tel. Switch 16x FE AT-FS750/ 20 16x 100 TX+2 GT+2 SFP
SKU: AT-FS750/20-50
Produkt: Administreret  -  Porte: 20  -  Hastighed: 1Gbps
819,-
 
Bestil
(1.023,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis RkM-Kit AT-RKMT-J15 für 2 Geräte
Allied Telesis RkM-Kit AT-RKMT-J15 für 2 Geräte  SVANEN
SKU: AT-RKMT-J15
Produkt: Montering
837,-
 
Bestil
(1.046,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis AT-SPLX10 1000LX modul SFP, +TEMP
Allied Telesis AT-SPLX10 1000LX modul SFP, +TEMP
SKU: AT-SPLX10/I
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
849,-
 
Bestil
(1.061,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 100FX/ST PCIE ADAPTER CARD PXE UEFI CARD
Allied Telesis 100FX/ST PCIE ADAPTER CARD PXE UEFI CARD
SKU: AT-2711FX/ST-901
Hastighed: 100Mbps  -  Media: Fiber  -  Tilslutning: PCI-E  -  Porte: 1
857,-
 
Bestil
(1.071,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 100FX/SC PCIE ADAPTER CARD PXE UEFI SVCS
Allied Telesis 100FX/SC PCIE ADAPTER CARD PXE UEFI SVCS
SKU: AT-2711FX/SC-901
Hastighed: 100Mbps  -  Media: Fiber  -  Tilslutning: PCI  -  Porte: 1
857,-
 
Bestil
(1.071,25 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis TAA (FEDERAL) 10/ 100TX/ 100FX/ SC MM MEDIA RATE CONVERT MULTI PSU ACCS
Allied Telesis TAA (FEDERAL) 10/ 100TX/ 100FX/ SC MM MEDIA RATE CONVERT MULTI PSU ACCS
SKU: AT-MMC200/SC-960
896,-
 
Bestil
(1.120,- inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis MINI MEDIA CONVERTER 10/100T TO 100BASE-FX MM LC CONNECTOR ACCS
Allied Telesis MINI MEDIA CONVERTER 10/100T TO 100BASE-FX MM LC CONNECTOR ACCS
SKU: AT-MMC200/LC-960
896,-
 
Bestil
(1.120,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis Media Converter AT-MMC6005 VDSL Router
Allied Telesis Media Converter AT-MMC6005 VDSL Router
SKU: AT-MMC6005-60
Produkt: Mediekonvertere
912,-
 
Bestil
(1.140,- inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis AT-SP10TW1
Allied Telesis AT-SP10TW1
SKU: AT-SP10TW1
Type: Cat7  -  Konnektor 1: SFP+  -  Konnektor 2: SFP+  -  Color: Black
921,-
 
Bestil
(1.151,25 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis AT-DMC100/ SC-50
Allied Telesis AT-DMC100/ SC-50
SKU: AT-DMC100/SC-50
Produkt: Diverse
927,-
 
Bestil
(1.158,75 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis MMCR18 MULTI-REGION AC PSU
Allied Telesis MMCR18 MULTI-REGION AC PSU
SKU: AT-MMCR-PWR-AC-60
Produkt: Diverse
974,-
 
Bestil
(1.217,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis PCI-E GB FIB.ADAPCARD WOLSFP 990-005058-001                   IN CARD
Allied Telesis PCI-E GB FIB.ADAPCARD WOLSFP 990-005058-001 IN CARD
SKU: AT-2914SP-001
Hastighed: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Tilslutning: PCI-E  -  Porte: 1
983,-
 
Bestil
(1.228,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis IEEE 802.11AC WAVE2 WIFI 990-006555-00 CPNT
Allied Telesis IEEE 802.11AC WAVE2 WIFI 990-006555-00 CPNT
SKU: AT-TQM1402-00
Hastighed: 1,167Gbps  -  Type: Adgangspunkt
1.031,-
 
Bestil
(1.288,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis AT-SP10TW3
Allied Telesis AT-SP10TW3
SKU: AT-SP10TW3
Type: Cat7  -  Konnektor 1: SFP+  -  Konnektor 2: SFP+  -  Color: Black
1.076,-
 
Bestil
(1.345,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis DESK MINI MC 100TX TO 100FX SC 990-004823-00                    IN CPNT
Allied Telesis DESK MINI MC 100TX TO 100FX SC 990-004823-00 IN CPNT
SKU: AT-DMC100/SC
Produkt: Mediekonvertere
1.123,-
 
Bestil
(1.403,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis AT-SP10SR 850NM 10G SFP+ - 300M
Allied Telesis AT-SP10SR 850NM 10G SFP+ - 300M
SKU: AT-SP10SR
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
1.140,-
 
Bestil
(1.425,- inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis Switch 24x GE AT-GS910/ 24
Allied Telesis Switch 24x GE AT-GS910/ 24
SKU: AT-GS910/24-50
Produkt: Ikke administreret  -  Porte: 24  -  Hastighed: 1Gbps
1.160,-
 
Bestil
(1.450,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis FED MMCR18 FANBLD LF . ACCS
Allied Telesis FED MMCR18 FANBLD LF . ACCS
SKU: AT-MMCR-FAN
Produkt: Diverse
1.196,-
 
Bestil
(1.495,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis MINI MEDIA CONVERTER 10/ 100/ 1000T TO SFP MULTI-REGION ACCS
Allied Telesis MINI MEDIA CONVERTER 10/ 100/ 1000T TO SFP MULTI-REGION ACCS
SKU: AT-MMC2000/SP-960
Produkt: Mediekonvertere
1.218,-
 
Bestil
(1.522,50 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis AT-SP10TW7
Allied Telesis AT-SP10TW7
SKU: AT-SP10TW7
Type: Cat7  -  Konnektor 1: SFP+  -  Konnektor 2: SFP+  -  Color: Black
1.284,-
 
Bestil
(1.605,- inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 8P 10/100T FAST ETH SWITCH EU POWER CORD 990-005046-50      IN CPNT
Allied Telesis 8P 10/100T FAST ETH SWITCH EU POWER CORD 990-005046-50 IN CPNT
SKU: AT-FS980M/9-50
Produkt: Administreret  -  Porte: 8  -  Hastighed: 100Mbps
1.311,-
 
Bestil
(1.638,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 8P 10/100T FAST ETH SWITCH UK POWER CORD 990-005046-30      IN CPNT
Allied Telesis 8P 10/100T FAST ETH SWITCH UK POWER CORD 990-005046-30 IN CPNT
SKU: AT-FS980M/9-30
Produkt: Administreret  -  Porte: 8  -  Hastighed: 100Mbps
1.311,-
 
Bestil
(1.638,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis WEB SMART SWITCH 16-PORT 10/ 100/ 1000TX W/ 2 SFP BAYS      EN CPNT
Allied Telesis WEB SMART SWITCH 16-PORT 10/ 100/ 1000TX W/ 2 SFP BAYS EN CPNT
SKU: ATGS950/1650
Produkt: Administreret  -  Porte: 16  -  Hastighed: 1Gbps
1.350,-
 
Bestil
(1.687,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis GE CARD PCI-E 1X FIBER ST
Allied Telesis GE CARD PCI-E 1X FIBER ST
SKU: AT2911SXST001
Produkt: POE
1.363,-
 
Bestil
(1.703,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis AT-GS908M-50
Allied Telesis AT-GS908M-50
SKU: AT-GS908M-50
Produkt: Administreret  -  Porte: 8  -  Hastighed: 1Gbps
1.411,-
 
Bestil
(1.763,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis TAA 1000SX/ST PCIE ADPTCARD 990-005593-901 ACCS
Allied Telesis TAA 1000SX/ST PCIE ADPTCARD 990-005593-901 ACCS
SKU: AT-2911SX/ST-901
Hastighed: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Tilslutning: PCI-E  -  Porte: 1
1.423,-
 
Bestil
(1.778,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis POWER SUPPLY REDUNDANT F/ AT-MCR12
Allied Telesis POWER SUPPLY REDUNDANT F/ AT-MCR12
SKU: AT-PWR4-50
Produkt: Strøm
1.433,-
 
Bestil
(1.791,25 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis MINI MEDIA CONVERTER LC CONNECT 10/ 100/ 1000T TO 1000 BASE-SX MM ACCS
Allied Telesis MINI MEDIA CONVERTER LC CONNECT 10/ 100/ 1000T TO 1000 BASE-SX MM ACCS
SKU: AT-MMC2000/LC-960
Produkt: Mediekonvertere
1.511,-
 
Bestil
(1.888,75 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis 1000SX/ST TO 10/ 100/ 1000T TAA 990-004281-90 IN ACCS
Allied Telesis 1000SX/ST TO 10/ 100/ 1000T TAA 990-004281-90 IN ACCS
SKU: AT-MMC2000/ST-960
Produkt: Mediekonvertere
1.511,-
 
Bestil
(1.888,75 inkl. moms)
Ikke på lager
Allied Telesis TAA 10/100TX TO 100X/ST SMODE MINI MEDIA+ RATE CONVERTER 10KM  IN ACCS
Allied Telesis TAA 10/100TX TO 100X/ST SMODE MINI MEDIA+ RATE CONVERTER 10KM IN ACCS
SKU: AT-MMC200LX/ST-TAA60
Produkt: Mediekonvertere
1.519,-
 
Bestil
(1.898,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis TAA10/ 100/ 1000T TO 1000SX/SC MMMEDIA+RATE CONV MULTIREGIONPSU ACCS
Allied Telesis TAA10/ 100/ 1000T TO 1000SX/SC MMMEDIA+RATE CONV MULTIREGIONPSU ACCS
SKU: AT-MMC2000/SC-960
Produkt: Mediekonvertere
1.547,-
 
Bestil
(1.933,75 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis Media Conv. AT-DMC1000/ LC 1GT-1Gb SX(LC)
Allied Telesis Media Conv. AT-DMC1000/ LC 1GT-1Gb SX(LC)
SKU: AT-DMC1000/LC-50
Produkt: Mediekonvertere
1.550,-
 
Bestil
(1.937,50 inkl. moms)
På lager
Allied Telesis 2PORT FAST ETHERNE SW 100TX POE 100FX MULTI-REGION POWER ADAPTER IN CPNT
Allied Telesis 2PORT FAST ETHERNE SW 100TX POE 100FX MULTI-REGION POWER ADAPTER IN CPNT
SKU: AT-PC200/SC-60
Produkt: POE
1.550,-
 
Bestil
(1.937,50 inkl. moms)
På lager
Viser 1-60 af 131 produkter 1 2 3 Næste

Indkøbskurv

Indkøbskurven er tom

Log ind

  
 
 Husk mig
Log ind
Glemt adgangskode?
Ny bruger?

Konfiguratorer

HP JetIntelligence 3 års garanti
NEM It-solutions a/s · Ellekær 8 · 2730 Herlev · Telefon: 44 888 555 · info@nemits.dk Kategorier
Producenter